1. Halo Guest, pastikan Anda selalu menaati peraturan forum sebelum mengirimkan post atau thread baru.

Rohaizad Blogger Sukses Asal Malaysia

Discussion in 'Internet News' started by supermance, Apr 21, 2009.

1. supermance

supermance Super Hero

1. Benarkah blogger boleh dijadikan sebagai satu kerjaya?
    2. Bolehkah kerjaya sebagai seorang blogger boleh membantu menaiktaraf kehidupan yang sedia ada?
    3. Sejauh manakah blogging dapat menentukan hasil pendapatan yang dapat membantu hidup?
    4. Adakah berita mengenai blogger hanyalah sekadar teknik untuk melariskan jualan atau adakah ini semua pembohongan semata-mata?

Semua yang dipersoalkan di atas semuanya adalah BENAR kecuali yang terakhir. Agak hairan dan ajaib apabila ada yang masih lagi mengatakan blogger tidak boleh mendatangkan pendapatan. Sebenarnya apa sahaja yang kita buat boleh mendatangkan hasil dan pulangan jika kena pada tempatnya.

Yang penting kita kena kreatif dan bijak mengambil peluang. Peluang datang hanya sekali tapi kalau kita tahu erti “mencuba”, peluang itu boleh jadi berkali-kali ganda potensinya. Untuk mereka yang akan mengikuti Personal Coaching tutorial blogging aku nanti, kamu juga boleh menjana pendapatan tambahan seperti mana mereka yang lainnya.

Bagi aku, blogging sudahpun menjadi sebahagian dari hidup. Aku memang memberikan perhatian pada blogging tapi kalau esok lusa aku ditakdirkan untuk menceburi bidang sebagai seorang Internet Marketer… maka pastinya akan lebih banyak pula yang akan aku dikongsikan bersama. InsyaAllah.

Alhamdulilah, kini aku sudahpun memiliki apa yang aku ingini suatu ketika dahulu. Ingin tahu apa yang pernah ada dalam senarai WISHLIST aku dahulu (dari tahun 2005)?

Ini adalah senarai benda pertama yang aku ingin beli dengan duit blogging iaitu Digital Camera. Apa apa pun tak kisah, janji Digital Camera:

Kamera ini aku beli di Jaya Jusco Permas Jaya. Aku beli kamera digital ini pun sebab nak pakai untuk satu hal penting pada waktu tu. Tapi aku dah lupalah pulak apa hal tersebut.

Handphone Samsung ini berjaya goda nafsu aku dan akhirnya, terbeli juga di JB City Square. Lagipun, handphone yang lama tu dah terlalu nazak benor rupanya. Kalau baling ****** pun, ****** akan cakap “tak pedihkan mata…”

Tapi kamera ini dah berada di Kepala Batas untuk adik aku pakai.

Motor ini pula aku beli dalam masa satu hari jer. Pagi aku bayar deposit kat tokei kedai, lepas sembahyang Jumaat aku terus ke JPJ settlekan semuanya. Petang motor dah ada kat rumah. Terkejut mak aku. Tapi motor ni juga telahpun berada di Kepala Batas sejak minggu lepas untuk digunakan oleh adik aku. Dia bekerja di sana.

Kemudian, aku mula nak membeli laptop ini kerana desktop yang selama ini aku pakai bukan aku punya. Adik aku punya. Jadi aku pun sambarlah laptop ini. Aku beli kat Menara Landmark. Banyak dah jasa laptop ni.

Lepas beli laptop, aku ingin pula membeli kereta. Dan setelah dibelek-belek, maka hajat hati ini terus melekat pada MyVi SE full Specs. Ada ABS, sporty, elegant, selesa dan yang penting, ianya adalah Toyota (sebab sebelum ini dah pakai kereta nasional).

Dan fungsi ABS yang ada itu telah dicuba keupayaaanya apabila accident di Seremban kelmarin telah berjaya membuatkan kereta itu tidak “mengempar”. Sungguh menakjubkan!!!

Semua wishlist di atas telahpun menjadi realiti dan yang pasti semuanya hasil dari income blogging. Sebenarnya ada banyak lagi senarai yang ada dalam Wishlist. Tetapi malu untuk ditunjukkan termasuklah kereta kontrol, helikopter kontrol dan sebagainya. Biasalah, dulu waktu kecil mak ayah tak mampu untuk membelikan semua itu (orang susahlah katakan). Orang lain main, aku hanya mampu tengok dan berangan-angan jer….. dan sekaranglah waktu yang sesuai untuk “membayar niat”.

Dan aku masih lagi mempunyai keinginan untuk mempunyai pejabat aku sendiri. Iya dan aku akan pastikan ianya menjadi realiti. Tujuannya amat penting kerana aku masih lagi tercari-cari tempat yang sesuai untuk conduct Personal Coaching aku sendiri.

Sampai bila hendak pakai cyber cafe untuk kelas sendiri ye tak? Atau mungkin selepas ini aku akan mempunyai “team” aku sendiri? Dan mungkin juga sudah tiba masanya aku untuk bergerak dalam KUMPULAN? Itu akan difikirkan kelak.

Teringat dulu sok-sek salah seorang jiran aku yang mengatakan “dah besar panjang, hidup di tanggung oleh mak bapak.. macam biawak hidup!”. Habis satu jalan di jajanya kisah aku yang terperap duduk di rumah.

Tapi aku tak kisah, yang penting aku TAHU apa yang aku MAHU dan aku akan terus berusaha untuk tujuan itu!!!!!

Copas dari : http://www.rohaizad.com/2009/04/12/kerjaya-sebagai-seorang-blogger/

posturnya mirip2 bro scarface :hmm::kacapembesar:

nb : mungkin yang bisa bahasa malaysia bisa translate ... :pusing:

2. sixthadsense

sixthadsense Ads.id Fan

wah tak kira bro supermance orang malaysia :D

3. kabe

kabe Ads.id Pro

baca tulisannya malah jadi senyum2 sendiri :senyum:

bener2 publisher sukses jer.. bisa beli kereta :lol:

hebat oi, pengin punya pejabat.. kalo kita pengin jadi pejabat aja susah :lol:

hihi.. dah besar panjang.. item pulak :lol: (singkong gosong maksudnye)

4. pangeran_rendra

pangeran_rendra Ads.id Fan

Jadi terinspirasi

5. DendyYoung

DendyYoung Super Hero

jom pusing2 ngan kete tu :gembira:

6. supermance

supermance Super Hero

jom apaan si artinya ?

7. kameswara

kameswara Hero

8. Bobthea

Bobthea Super Hero

Artinya gini bro = kalo kita haus ya minum aja dan kalo kita lapar ya makan aja!!

9. wawan88

wawan88 Super Hero

jom itu ayo, mari:silau:

10. wawan88

wawan88 Super Hero

haha....:lol::lol:

rohaizad kok bisa masuk ke forum sene....

hihi.... emang dia tuh full time blogger yang sukses...

saya sering berkunjung ke blognya. memang inspirator banget tuh rohaizad

apalagi dengan Puan Lisa yang ngejual ebuk cara mendapatkan uang dri clickbank

melalui video Youtube :senyum:

coba saja kunjungi blog rohaizad banyak peluang $$$ yang di beri tau dia :silau:

11. DendyYoung

DendyYoung Super Hero

overall Indonesia still the best. We have cosa, nkong, scarface, the kids dll

*no offense, peace! :D

12. gophar

gophar Ads.id Fan

Hidup blogger indonesia. CIntailah Produk - produk dalam negeri

13. indrajid

indrajid Super Hero

iya bener tuh mampir ke blognya.. ayapa tahu kebagian dolar paypal hehe ..

makan ikan tanpa kail hehe:lol:

14. pangeran_rendra

pangeran_rendra Ads.id Fan

15. SFlash

SFlash Super Hero

+ om dendy.... merdeka :gembira::gembira:

16. cm4041

cm4041 Newbie

Wah hebat ya sudah banyak yg sukses dari adsense. Bravo...:tepuktangan:

17. menj

menj Newbie

Saya berasa gembira kerana rakan saya Rohaizad dipaparkan di dalam forum ini. Saya mengenali beliau secara peribadi dan memang benar dia melakukan perniagaan Internet secara sepenuh masa dan telah berjaya di dalam pekerjaan tersebut. Ada ramai lagi seperti beliau di Malaysia yang mendapat duit melalui Internet tetapi yang benar-benar menjana pendapatan melalui blog seperti beliau tidak ramai.

18. supermance

supermance Super Hero

wah, member ads id ada yg dr malaysia juga ternyata :senyum:

19. menj

menj Newbie

Ya, anda boleh melihat tarikh saya berdaftar di forum ini :) Saya sebenarnya lupa yang saya ada id di sini, tidak sangka :D

20. janganan

janganan Hero

Share This Page